aloes aspidistra wyniosła

Najpiękniejsze rośliny w kuchni

22:20:00Adam Kasicki


Fot. @thesill

Wiele osób rezygnuje z obecności roślin w kuchni, obawiając się, że będą zbyt trudne w codziennej pielęgnacji. Dlatego dzisiaj podpowiadam jak zgrabnie przemycić trochę zieleni do tego pomieszczenia i co zrobić, żeby rośliny nas nie przytłaczały.

Koniecznie sprawdźcie👇

Roślinna kuchnia
Fot. @stylerecital_com

Jakie rośliny ustawić w kuchni?


Przede wszystkim takie, którym niestraszne są opary gorącego powietrza i ograniczona ilość światła. Pamiętajmy też, że muszą być stosunkowo niewielkie, tak żeby nie przeszkadzały nam podczas gotowania, a jedynie ożywiały przestrzeń. Dlatego też warto zrezygnować ze wszelkiego rodzaju roślin wiszących.

W kuchni doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju zioła, które oprócz pięknego wyglądu znajdą swoje praktyczne zastosowanie. Bo przecież nie ma niczego bardziej aromatycznego od świeżo ściętych ziół z kuchennego parapetu.

Hiacynty w kuchni
Fot. @be_lemonfox

Rośliny do kuchni w stylu tradycyjnym


Tradycyjna kuchnia wcale nie musi być nudna! Wiosną i latem postawmy na świeże kwiaty i zioła. Pięknie będą wyglądały kompozycje z polnych kwiatów w wazonie oraz pachnące hiacynty w doniczkach.


Monstera w kuchni
Fot. @creeryan

Skrzydłokwiat w kuchni
Fot. @warsawjungle


Rośliny do kuchni w stylu nowoczesnym


Tutaj doskonale sprawdzą się wszystkie rośliny o zielonych liściach i to zarówno te małe, jak i trochę większe np. Monstera, skrzydłokwiat. Najważniejsze to zachować kontrast pomiędzy drewnem i bielą a soczystym kolorem liści.

Orientalna kuchnia
Fot. @thejungalow


Egzotyczne rośliny
Fot. @thejungalow

Rośliny do kuchni w stylu orientalnym


Powiem Wam, że takie kuchnie najbardziej mnie inspirują. Po prostu można w nich zaszaleć, wprowadzić kolory, egzotyczne rośliny. Zrobić to, na co w tradycyjnej kuchni nie można sobie pozwolić.

W takiej kuchni doskonale odnajdą się trochę bardziej egzotyczne rośliny, jak aspidistra wyniosła, aloes, czy sansewieria.

Jak przystało na wystrój z bliskiego wschodu, nie zabraknie tu także sukulentów, jak np. Kalanchoe.

Kalanchoe
Fot. @thejungalowA Ty? Jaką roślinę trzymasz w kuchni? Skomentuj poniżej lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com

You Might Also Like

0 komentarze

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy