Anturium język teściowej Beyonce

Zobacz jakie kwiaty miała na głowie Beyonce! Sesja dla Vogue September Issue 2018

18:44:00Adam KasickiZobacz jakie kwiaty miała na głowie Beyonce! Sesja dla Vogue September Issue 2018

Wrzesień to miesiąc, który kończy okres wakacyjny, a jednocześnie rozpoczyna nowy rok szkolny. To również miesiąc, w którym na całym świecie wydawane są najważniejsze (serio!) edycje "Biblii mody"- Vogue’a. Wrześniowe wydania są największe, najbardziej obszerne, pełne kolorów, trendów i inspiracji. To od nich w dużej mierze zależy to, co będzie modne w przyszłym sezonie.

September Issue- bo tak fachowo się to nazywa, to również wielkie wyczekiwanie na to, jaka gwiazda pojawi się na najważniejszej okładce w branży. W tym roku na pierwszej stronie w wydaniu amerykańskim znajdziemy samą Queen B. To, co jednak przyciąga uwagę, to olbrzymi bukiet przepięknych kwiatów, który amerykanka ma na głowie.

Długo zastanawiałem się nad tym, czy w ogóle napisać o tym, co piosenkarka nosiła na głowie. Stwierdziłem "co mi tam, zaryzykuję. W końcu każdy chce wiedzieć o tym, jakie kwiaty zostały użyte do stworzenia kompozycji, którą założyła sama królowa Beyonce i to jeszcze na tak ważną sesję..."

Odkryj wszystkie rośliny, które zostały użyte do stworzenia tej spektakularnej kompozycji👇 (Warte zobaczenia!)Ciekawe jest to, że dobór roślin (kwiatów) nie jest tu przypadkowy. Tylko spójrzcie jakie znaczenia w wierzeniach mają te rośliny. Czyżby twórcy magazynu chcieli nam coś w ten sposób przekazać?

Różowe Anturium- język teściowej (kitnia)


Anturium- język teściowej
Fot. @sachirosedesign (Ig)

To roślina wyjątkowa, która od wieków, ze względu na liście w kształcie serca jest symbolem miłości i pożądania. Pochodzi z obszaru od północnego Meksyku, aż po południową Brazylię. Niestety większość odmian Anturium jest wpisanych na Czerwoną księgę gatunków zagrożonych w tym aż 41 jako zagrożone wyginięciem. Śpieszmy się kochać język teściowej...

Czerwone i białe Piwonie


Białe Piwonie
Fot. @ogee (Ig)

Piwonie to rośliny, którym od zawsze przypisuje się magiczną moc. Podobno nawet nazwa tej rośliny ma Boskie pochodzenie. Dawniej wierzono, że jest to roślina, która chroni przed złem, a jednocześnie ma lekarskie zastosowanie. Pochodzi z Azji mniejszej, południowej Europy i Ameryki Północnej. Najwspanialsze i najpiękniejsze piwonie uprawiali Chińczycy. Miały one wtedy wartość równą obecnej wartości złota.

Czerwone, białe i pomarańczowe Róże


Symbolika kwiatów
Fot. @sowatlilhuicac (Ig)

Czerwona róża jak wiadomo jest symbolem miłości, namiętności i pożądania. Biała oznacza czystość, ale także pozwala wyrazić szacunek. Natomiast pomarańczowa łączy przyjaźń z miłością. Prawdopodobnie róże pochodzą ze wschodniej Azji, a dokładniej z Chin. Obecnie niewątpliwie są najpopularniejszymi i najchętniej kupowanymi z kwiatów i to nie tylko przez zakochanych!


Czerwone Goździki (ogrodowe)


Znaczenie kwiatów
Fot. @beglossypl (Ig)

Goździk symbolizuje obietnicę, przysięgę, ale także jest wyrazem zauroczenia. Kwiat w kolorze czerwonym jest utożsamiany z gorącym podziękowaniem. Goździki pochodzą z krainy na południu Europy- Dalmacji.

Białe Storczyki- Orchidea


Biały Falenopsis
Fot. @abysorchids (Ig)

Biały storczyk (Falenopsis) oznacza niewinność, elegancję i piękno. Wyraża on również szacunek i pokorę. Jest on idealnym prezentem dla nowo narodzonego dziecka np. na chrzciny. Orchidee to rośliny, które bardzo szybko się rozprzestrzeniły i obecnie zasięg ich występowania zajmuje znaczną część globu. Pochodzą z rejonów subtropikalnych.

Żółty Krwawnik Wiązówkowaty


Żółty Krwawnik Wiązówkowaty
Fot. @jadzia_8888 (Ig)Zanim coś jest w modzie, jest w Vogue. Czy to oznacza, że w 2019 roku modne stanie się noszenie olbrzymich kompozycji kwiatowych na głowie? A może znów do łask powrócą piwonie? Tego nie wiem, wiem jednak, że Niezależnie od tego, czy uwielbiasz Beyonce, czy ją nienawidzisz, trzeba przyznać- w tych kwiatach na głowie wyglądała obłędnie!

👉A Ty które kwiaty uwielbiasz? Skomentuj poniżej lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com


You Might Also Like

4 komentarze

 1. Też bym takie chciała, może nie na głowie, ale w wazonie. A tak w ogóle, ale masz wzrok, ja bym nie wiedziała jakie kwiaty stanowią ten bukiet.

  Roma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście taki bukiet kwiatów w wazonie będzie wyglądał przepięknie. A co do mojego wzroku, to aż tak dobry to on nie jest. Pomogło mi przybliżanie zdjęcia w telefonie (ćsii, to mój sekret😂😊).

   Usuń
 2. Piwonie, tak!!!

  OdpowiedzUsuń

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy