botanika dom

Ogrody Majorelle- miejsce które pokochał Yves Saint Laurent

18:09:00Adam Kasicki


Fot. @sorinafredholm

Wpis ten jest częścią serii, w której pokażę Ci najciekawsze, najpiękniejsze, a może nawet najbardziej kolorowe ogrody świataCzyli takie, obok których z pewnością nie przejdziesz obojętnie, a zapamiętasz je na długo. (o tak!) 👇

Majorelle, to nie tylko ogrody, to przede wszystkim związana z nimi niesamowita historia i wyjątkowi ludzie. Tacy jak chociażby ich założyciel- Jacques Majorelle, miłośnik sztuki, architektury, ale przede wszystkim fauny i flory. To od niego wszystko się zaczęło...

Yves Saint Laurent
Fot. @rodnaima

Palmy, kaktusy, sukulenty
Fot. @carolinadidonna

...dziś ogrody otwarte są dla wszystkich zwiedzających i są swego rodzaju oazą, pełną kolorów i egzotycznych roślin "ukrytą" za różowym murem, gdzieś tam na krańcu świata- w Marrakeszu.

A kiedy były już bliskie upadku, pojawił się on- francuski projektant, ikona światowego designu, ale przede wszystkim osoba zakochana w tym miejscu. On... Yves Saint Laurent.


Projektant wraz ze swoim towarzyszem życia- Pierrem Bergèm sprowadził rośliny z 5 kontynentów, tworząc tym samym efekt niesamowitej mozaiki roślinnej. Wśród nich odnajdziecie liczne palmy, kaktusy i sukulenty. Całość dopełnia pustynny piasek i wodne fontanny. 

Egzotyczne rośliny
Fot. @amberloudavies
Warto zwrócić też uwagę na charakterystyczną dla tego miejsca, orientalną kolorystykę. Intensywny niebieski, energetyczny żółty, a także... brudny różowy. Całość z pewnością nawiązuje do kolorów Maroka.

To również miejsce, w którym rozsypano prochy sławnego projektanta, co upomina niezbyt okazała i zupełnie nie zwracająca na siebie uwagi rzeźba w rosarium (części ogrodów- przyp.red.) otoczona wianuszkiem zielistek.

Ogrody Majorelle- Yves Saint Laurent
Fot.@chloechln

👉Hej! Napisz w komentarzu, jakie jeszcze ogrody botaniczne są warte zobaczenia... i koniecznie daj znać czy Ci się spodobał dzisiejszy wpis...lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com

You Might Also Like

4 komentarze

  1. Nie slyszalam o istnieniu takiego ogrodu.Temat? Świetny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ piękny ogród i fantastyczny blog!!!

    OdpowiedzUsuń

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy