aranżacja biokominek

10 palenisk idealnych do Twojego ogrodu lub patio!

14:32:00Adam Kasicki



Pamiętasz te olbrzymie kominki i ogrodowe paleniska, które tak często pojawiają się w Amerykańskich filmach? Tak, te, przy których spotykają się całe rodziny, pieką razem kiełbaski (lub jak kto woli pianki) i godzinami wpatrują w gwieździste niebo. 

Taka zadaszona część ogrodu z kominkiem daje poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie może być bardzo przytulna i praktyczna. Najważniejsze jest to, że takie miejsce w ogrodzie zbliża do siebie całą rodzinę i jest idealnym pretekstem do spędzania ze sobą czasu wolnego.

Zobacz 10 niebanalnych kominków i palenisk, które doskonale sprawdzą się w Twoim ogrodzie!👇


Tradycyjny kominek ogrodowy


Tradycyjny kominek ogrodowy
Fot. @small.batch.studios (Ig)

Tradycyjny kominek ogrodowy doskonale sprawdzi się na tarasie, przy ścianie budynku. Cechuje go charakterystyczna industrialna cegła, a także wysoki komin, który dobrze odprowadza dym. Daje poczucie bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła. Mnie osobiście kojarzy się z góralskimi chatami.

Nowoczesny wolnostojący biokominek w ogrodzie


Nowoczesny wolnostojący biokominek w ogrodzie
Fot. @biofires (Ig)

Biokominek to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej części ogrodu, ale także np. w mieszkaniu. Jest zasilany biopaliwem na bazie etanolu, dzięki czemu nie wytwarza on charakterystycznego zapachu, dymu, ani popiołu.

Ogrodowe palenisko


Ognisko w ogrodzie
Fot. fonqnl (Ig)

Ten typ paleniska przypomina futurystyczną wersję tradycyjnego ogniska, jakie zwykło się rozpalać na polanie podczas biwaku. Umożliwia ono pieczenie kiełbasek, pianek, a nawet zamontowanie grillowego rusztu. Sprawdzi się zarówno na tarasie, w patio, jak i w ogrodzie. Z reguły jest nowoczesne, przez co doskonale wpisuje się w miejską zabudowę.

Zabudowany biokominek


Biokominek w ogrodzie
Fot. @creativemines (Ig)

W zasadzie jest on po prostu zabudowaną wersją zwykłego biokominku i może on być stylizowany na tradycyjny kominek. To ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy marzą o zwykłym kominku, a jednocześnie chcą mieć pewność, że są bezpieczni i nie grozi im pożar.

Zobacz resztę kominków i palenisk i daj się zainspirować👇

Futurystyczny kominek
Fot. @gobradshaw (Ig)
Biokominek w patio
Fot. @biofires (Ig)

Palenisko w ogrodzie
Fot. @inspiringnordichomes (Ig)

Tradycyjny kominek na tarasie
Fot. @hnrealtors (Ig)

Piec ogrodowy
Fot. @debbies_house (Ig)

Mała architektura w ogrodzie
Fot. @marshallsestateagents (Ig)


Gdzie ustawić kominek w ogrodzie?


Miejsce, w którym ustawimy kominek lub palenisko ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim najpierw musimy się zastanowić nad tym, do czego będzie on nam służył i czy np. będziemy w nim grillować, czy będzie jedynie pełnił funkcję ozdoby. Jeśli chcemy, by służył nam również do naszych kulinarnych podbojów, to warto jest go ustawić przy tarasie lub patio, a jednocześnie zadbać o dodatkową przestrzeń na stół, a także (co bardzo ważne) zapewnić dobrą wentylację przestrzeni. Istotne jest również podłoże na którym planujemy jego budowę. Musi być ono stabilne, odporne na podmakanie, a fundament musi sięgać pod poziom zamarzania gruntu.

Pamiętaj o tym by dokładnie przemyśleć i rozplanować przestrzeń uwzględniając w tym także sąsiednie działki i nieruchomości. (Chodzi o to by kominek nie był zbyt blisko działki sąsiadów.)

Co ciekawe z niektórych tego typu palenisk można korzystać późną jesienią, a nawet zimą.



I co, podobają Ci się tego typu kominki? Myślisz, że sprawdzi się to w naszym kraju? Skomentuj poniżej lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com






You Might Also Like

4 komentarze

  1. Piękne, bardzo piękne i nie tylko do rezydencji, ale też do szeregowca w Polsce. Tylko kogo na to stać? Marzyłby mi się taki, a ponieważ portfel ma skromniejszy, to poszukam coś podobnego.

    Roman

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rzeczywiście taki kominek jest sporym wydatkiem. Może jednak uda się znaleźć coś podobnego w niższej cenie😊🌱

      Usuń
  2. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

    OdpowiedzUsuń

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy