jaką konewkę wybrać konewka ceramiczna

Jaką konewkę wybrać? Najpiękniejsze konewki do podlewania roślin

22:19:00Adam KasickiJaką konewkę wybrać? Najpiękniejsze konewki do podlewania roślin

Od pewnego czasu w zawrotnym tempie rozwija się rynek ogrodniczy, a coraz to więcej osób decyduje się na chociaż jedną żywą roślinę w swoim domu. Z tego względu powstaje, coraz to więcej designerskich przedmiotów, które mają ułatwiać ich uprawę i pielęgnację. Ludzie nie chcą już tandety, a czegoś, co zbliży ich do natury, a przy tym z powodzeniem może pełnić funkcję ozdoby wnętrza. I tak oto zrodził się pomysł „wyszukanej” konewki, która ma nie tylko podlewać, ale także dobrze wyglądać i przyciągać wzrok.

Uprawa i pielęgnacja
Fot. @marta.chmielecka (Ig)

Tak, wiem, wiem... z tym podlewaniem, to bywa bardzo różnie. Raz po raz słyszę opowieść, o tym, jak to ktoś ciągle zapomina o tej jakże ważnej dla naszych zielonych przyjaciół czynności.

Zobacz najpiękniejsze konewki, jakie tylko człowiek stworzył i zacznij podlewać z dziką przyjemnością👇.

Najpiękniejsze konewki
Fot. @reallywellmade (Ig)

Jaką konewkę wybrać?


Jaką tylko dusza zapragnie. Mówię na serio. To jest właśnie miejsce, gdzie można zupełnie popuścić wodzę fantazji. A jest w czym wybierać. Ważne by była poręczna i niezbyt ciężka (weź pod uwagę ciężar po napełnieniu jej wodą), a także miała wygodny uchwyt i długi lejek (ułatwia dostanie się w zakamarki rośliny doniczkowej). Obecnie większość z nich mieści od 0,9 litra, aż po 1,2 litra.

Spryskiwacz do kwiatów
Fot. @kazuekdesign (Ig)

Ciekawą funkcją jest konewko- spryskiwacz, który łączy zwykłe nawadnianie z możliwością spryskiwania liści. Z pewnością przyda się to w przypadku roślin lubiących wyższą wilgotność powietrza np. Kalatea.


Obecnie największą popularnością cieszą się konewki ceramiczne, postarzane, oraz metalowe połyskujące w kolorze złotym i srebrnym.

najpiękniejsze konewki
Fot. @monochrome.live (Ig)


👉A o jakiej konewce Ty marzysz? Skomentuj poniżej lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com


Rośliny domowe
Fot. @aytmdesign

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Bardzo lubię konewki i dosłownie kolekcjonuję je. Teraz jest ich w zasadzie nieograniczony wybór więc zakochałam się w nich i tak zaczęłam je zbierać.

  Karina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa pasja. Ja na razie mam tylko jedną, ale kto wie, może i ja założę swoją mini kolekcję?😊🌿

   Usuń
 2. Super sprawa, taki wybór tych konewek, że diabli wiedzą którą wybrać, ale teraz będzie mi łatwiej

  OdpowiedzUsuń

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy