biała róża chryzantema

Jakie kwiaty wybrać na cmentarz? Podpowiadam co najlepiej sprawdzi się w Dzień Zmarłych.

19:25:00Adam KasickiJakie kwiaty wybrać na cmentarz? Podpowiadam co najlepiej sprawdzi się w Dzień Zmarłych.

Święto zmarłych to wyjątkowy dzień, w którym szczególnie wspominamy wszystkich naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Zgodnie z tradycją niesiemy wtedy na groby znicze, a także kwiaty. Te ostatnie pełnią w naszej kulturze istotną rolę i nie są tylko zwykłą ozdobą. Kwiaty cięte, bukiety, wiązanki, stroiki, jedne bardziej kolorowe od drugich, aż ciężko się zdecydować, które wybrać. Mało kto wie, że wybór roślinki ma znaczenie, ponieważ każdy rodzaj kwiatu wyraża co innego. 

Nie bądź gapa, wybieraj kwiaty świadomie! Zobacz, które idealnie sprawdzą się na cmentarzu.👇

Goździki (ogrodowe)


Goździk ogrodowy
Fot. @uttterly (Ig)

Goździk symbolizuje obietnicę, przysięgę, ale także jest wyrazem zauroczenia. Kwiat w kolorze czerwonym jest utożsamiany z gorącym podziękowaniem. Goździki pochodzą z krainy na południu Europy- Dalmacji. Idealnie sprawdzą się zarówno w bukietach, jak i wiązankach, a na dodatek są bardzo trwałe i długo zachowują świeży wygląd.

Irysy kosaćce


Irysy Kosaćce
Fot. @ogrodowe_love (Ig)

Mają bardzo charakterystyczny wygląd i soczyście niebieski kolor, który sprawi, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Symbolizują żałobę, smutek, a jednocześnie są kwiatami niosącymi nadzieję na zmartwychwstanie

Lilie


Białe Lilie
Fot. @frischvomgartner (Ig)

Lilie możemy najczęściej spotkać we wszelkich nagrobnych kompozycjach, bowiem symbolizują one duchowość, niewinność i życie wieczne, ale także majestat, chwałę i królewskość. Występują w wielu kolorach i odmianach, z czego największym zainteresowaniem cieszą się te o barwie białej lub kremowej.


Róże


Kwiaty na groby
Fot. @ogrodowe_love (Ig)

Z pewnością są one tą najbardziej tradycyjną opcją. Biała oznacza czystość, ale także pozwala wyrazić szacunek. Natomiast pomarańczowa łączy przyjaźń z miłością. Prawdopodobnie róże pochodzą ze wschodniej Azji, a dokładniej z Chin. Obecnie niewątpliwie są najpopularniejszymi i najchętniej kupowanymi z kwiatów, także cmentarnych.

Chryzantemy


Rośliny na cmentarz
Fot. @durskaleksandra (Ig

To jedne z najbardziej znanych kwiatów cmentarnych, które stały się wręcz nieodłącznym symbolem Wszystkich Świętych. Nic w tym dziwnego, ponieważ chryzantema symbolizuje prawdę oraz szczerość. Jednak chyba ich największym atutem jest to, że są wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Co roku można kupić je w niemalże wszystkich kolorach, kształtach i odmianach. Ale którą wybrać?


Gatunek nie ma tutaj większego znaczenia. Przede wszystkim sprawdź, czy wybrana przez ciebie roślina nie ma plam lub przebarwień na liściach, lub pąkach (objaw często występującej choroby grzybowej).👉A jaką roślinę Ty najbardziej lubisz jako ozdobę na cmentarzu? Skomentuj poniżej lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com


You Might Also Like

0 komentarze

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy