ceramika dzikie wazony

Polski design: Futurystyczny wazon OKO Malwiny Konopackiej.

08:00:00Adam Kasicki


Wazony to zdecydowanie to, co kręci mnie najbardziej... zaraz po samych roślinach. Dlaczego? Bo to od nich dużo zależy, a tak mało osób przykłada do nich wagę.

Ten wazon to zmysłowy taniec rzemiosła ze sztuką i polskim designem. Sama zobacz! 👇


Krótko o autorce


Polski design: Futurystyczny wazon OKO Malwiny Konopackiej.

Malwina Konopacka jest jedną z najbardziej cenionych współczesnych ilustratorek, której artystyczne projekty były pokazywane na wielu najważniejszych wystawach na całym świecie, a także na łamach wszystkich znaczących wydawnictw jak ELLE. 


Polski design.

Absolwentka Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie, która w swoich pracach sprawnie przenosi grafikę na obiekt. Współpracowała m.in. z Łukaszem Jemiołem nad serią czarno-złotych wazonów na 10 lecie pracy artystycznej projektanta.

Czym jest OKO?


Futurystyczny wazon.

Oko to seria limitowanych ceramicznych wazonów wypalanych i ręcznie malowanych w Polsce. Każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny, o innym wzorze, grafice, ale tej samej kultowej już dzisiaj formie. Cecha charakterystyczna? Duża, biała powierzchnia pokryta licznymi, okrągłymi wgłębieniami, tytułowym okiem, a także m.in. subtelne roślinne i zwierzęce motywy.

Oko dżungli.

Wymiary:


Wysokość: 42 cm.

Średnica: 19 cm.

Ręcznie malowane.

Wyprodukowane w Polsce.

Cena: od 1200 zł.

A teraz czas na małą opowieść.


Wazon OKO.

Już za pierwszym razem, kiedy zobaczyłem wazon OKO, byłem nim na tyle zachwycony, że dosłownie tego samego dnia (a raczej nocy) śniło mnie się, że byłem w olbrzymim sklepie z roślinami, ale także dodatkami do domu i kiedy beztrosko plątałem się między alejkami (jak mam to w zwyczaju) zobaczyłem właśnie wazon w jasnym lekko kremowym odcieniu z czerwonym motywem... i w sumie nie pamiętam, jak ta historia się skończyła.

Jemioł wazony.

Wiem, beznadziejna opowieść, ale nie taki był jej cel. Chciałem tylko pokazać, jak bardzo jestem pod wrażeniem designu, konceptu i wykonania naczynia.

Polka potrafi!


A czy Tobie podoba się wazon OKO? Skomentuj poniżej lub napisz na adres magicznycontact@gmail.com

źródło zdjęć: @malwinakonopacka (Ig)

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Faktycznie ciekawe te wazony. Dziękuję Ci,ze poruszyles temat wazonow. Nie słyszałam wczesniej o tworczosci Pani Konopackiej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No widzisz! A mnie bardzo jest miło, że Ci się spodobało. Jest tylu Polskich artystów, którzy bardziej są rozpoznawalni za granicą niż u nas. A szkoda, ale jak to mówią „cudze chwalicie, swego nie znacie”.😊🌿

      Usuń

Mam nadzieję, że spodobał Ci się wpis. Jeśli tak, napisz komentarz i zostaw po sobie magiczny ślad.

Najciekawsze

Dziękuję

Mam serce pełne wdzięczności dla wielu osób, w tym dla mojej rodziny: mamy, taty, babci, wujka. W szczególności chciałbym jednak podziękować mojej wieloletniej mentorce, bratniej duszy- Annie Danowskiej, za wsparcie mentalne, górę pomysłów i wiarę w cały projekt. Dziękuję również Tobie drogi czytelniku za wsparcie i poświęcony czas. Dziękuję wszystkim, ten blog istnieje dzięki Wam.

Formularz kontaktowy